Kiválasztott esemény: 2024 darts vb

Határidők

Minden mérkőzés tippelhetősége annak kezdete előtt 30 perccel zárul. Ez a verseny során még változhat annak függvényében, hogy mennyi idő telik el a továbbjutás(ok) és az általuk játszott mérkőzések között (főleg a döntő környékén szokott ez viszonylag gyorsan zajlani).

A tornagyőztesre vonatkozó tippedet tedd meg az első mérkőzés kezdetéig (ezt a Tippelés oldalon teheted meg), utána már csak korlátozott ideig lesz rá lehetőség!

Pontozás

Az alábbi pontok mindig annyival szorzódnak, ahányadik körben/fordulóban járunk:
• teli találat: 5 pont,
• kimenetel 1 pont különbséggel: 4 pont,
• kimenetel 2 pont különbséggel: 3 pont,
• egyéb totó találat (azaz a kimenetel eltalálása több, mint 2 pont különbséggel): 1 pont,
• egyéb: 0 pont.

Pontkülönbség számítása: mindkét résztvevő esetén az eredmény és a tipp különbsége összeadva.
Példák:
Ha az eredmény 6:5, a tipp pedig 5:4, a különbség 1+1=2.
Ha az eredmény 6:6, a tipp pedig 6:4, a különbség 0+2=2.
Ha az eredmény 6:5, a tipp pedig 6:6, a különbség 0+1=1.

A vegső győztes helyes megtippeléséért járó alap pontszám 30. A szorzókat a Résztvevők oldalon találod.

Lebonyolítás

Az összes mérkőzést 501 pontos legekre játszák a játékosok, dupla kiszállóval. Egy év elteltével újra bevezették a tie-break szabályt. Az első forduló kivételével minden szettet két leg különbséggel kell megnyerni, kivéve, ha a szettek eredménye 5–5 lesz, ebben az esetben úgynevezett hirtelen halál következik.
A torna előrehaladtával nő a megnyerendő szettek száma (first to), így a mérkőzések hossza (best of) is egyre növekszik.